top of page

  Пилипохребтіївська гімназія Новоушицької селищної ради

з українською мовою навчання орієнтована на підготовку учнів до профе­сійної діяльності, реалізацію основних ідей української шко­ли , відродження родинної системи виховання. Забезпечує підвищений рівень навчання для здібних та обдарованих дітей та здобуття неповної середньої освіти всіма учнями.

    З 1886 року в селі існує російська школа . В 1933 році збудоване нове приміщення російської школи, де було використане каміння з мурів господарств  розкуркулених селян і  розібраної  церкви. Незабаром школа стала семирічною. В період з 1937 по 1941 роки в українській частині села діяла також початкова школа з українською мовою навчання.

     В 50-ті роки ХХ століття школа стала восьмирічною, під яку використовувалось кілька  приміщень  в селі. З 1957 по 1960 рік в селі діє десятирічна російськомовна школа, з 1961 по 1968 роки - неповна середня школа.

     В 1968 році радгоспною бригадою закінчено будівництво другого корпусу школи на 9 класних кімнат і школа в 1969 році стає повною середньою. В 1975 році  було збудоване приміщення з спортивним залом і 6 класними кімнатами (корпус №1).

     В період з  2002 по 2005 роки  велись роботи по капітальній реконструкції корпусу школи збудованого в 30-ті роки. Жителі села внесли в це будівництво свій особистий грошовий  вклад в розмірі біля 3 000 доларів. Сьогодні тут сучасні системи опалення, освітлення,  пожежної сигналізації і навчаються найменші школярі.

    

   СТРУКТУРА НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ЗАКЛАДУ

                   Загальноосвітня школа складається з трьох ступенів:

                     • перший - початкова школа  - 4 роки

                     • другий - основна школа    - 5 років

                     • третій - старша школа     - 2 роки

 Школа доступна для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Територія обслуговування школи: села Пилипи Хребтівські та Соколівка.

Пилипы-Хребтиевские (укр. Пилипи-Хребтіївські) — русское старообрядческое село в Новоушицком районеХмельницкой области возле рек Даниловка и Батожок. Население 841 человек (2006).

 

 

 

 

Восстановленная селянами старообрядческая церковь

Село Пилипы-Хребтиевские основано в 1735 году русскими старообрядцами-пилипонами (откуда происходит название села), которые пришли сюда с территории современных Курской и Орловской областей.

В 1835 году в селе жил 121 старовер, 1857 — 380, 1864 — 402, 1868 — 770. В2005 году в селе проживало 806 старообрядцев.

Село Пилипы-Хребтиевские являются одним из наиболее крупных старообрядческих русских сёл. Жители села соблюдают обычаи старообрядцев: мужчины носят бороды, женщины покрывают головы платками. Кроме русских староверов на окраине села находится несколько домов с украинцами-православными и поляками-католиками.

 В районе села расположен памятник археологии всеукраинского значения — городище периода Киевской Руси.

Населённые пункты Новоушицкого района Хмельницкой области

.

bottom of page